Resul Aytemür “Öteki Yüzler” Resim Sergisi!

Resul Aytemür ‘ün “Öteki Yüzler” başlığını taşıyan resim sergisi  5 Mayıs 2016 Perşembe saat 18.00‘de Summart Sanat Merkezi‘nde  açılacak. Sanat tutkunları sergiyi 3 Haziran 2016 tarihine kadar görebilecekler.

Resul Aytemür yaşadığımız modern çağın karakteristik sorunu olan, toplum ve sanat arasındaki kopukluğu bilinçli olarak ortaya çıkaran, toplumsal sorunlara el atan, insana dair izler süren, eleştiren ve gerektiğinde elini taşın altına koyabilen toplumsal gerçekci bir ressamdır. Resssam, yaptığı eserlerde yaşadığı coğrafyanın sorunlarına el atarak yaşadığımız tarihe görsel notlar düşerek durum tespiti yapar.

Özellikle yaşadığı kentte ya da kendi coğrafyasında olan olayları, insana ait hikayeleri merkeze alarak sorgulayan Aytemür’ün resimlerinin bir başka yönü ise bellek izleri taşımasıdır. Sokağa ait olan eylemciler, sokak satıcıları, seks işçileri, uyuşturucu pazarlayanlar, transseksüeller ve sıradan insanlar onun resimlerinin baş aktörüdür. Gerçek hayatta silik, dışlanmış olsalar da ortaya çıkan resimlerde hepsi canlanmış, varlık gösteren bir karaktere dönüşmüştür. Bu da sanatçının her ne olursa olsun insana, hayata duyduğu ilginin net bir göstergesidir.

Resul Aytemür’ün,  Türk Figür Resmi’nde yeni, özgün bir dil oluşturan ve farklı bir görsel algı yaratan üslubu bu sergisinde de izleyicileri coşku dolu bir renk yolculuğuna çıkartıyor. Aytemür’ün “Öteki Yüzler” isimli kişisel sergisi

3 Haziran 2016 tarihine kadar Summart Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Summart Sanat Merkezi:

Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No:3, Summa Plaza – Seyrantepe-İstanbul

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir